PrindiEkspordi ICS

Kuressaare 9. fotopäev

Üritus

Pealkiri:
Kuressaare 9. fotopäev
Millal:
L, 16. November 2019, 11:00 h - 16:00 h
Kus:
Kuressaare Edukontor - Kuressaare
Kategooria:
varia
Lisas:
Helen

Kirjeldus

FOTOGRAAFI PILK
KURESSAARE kesklinnas EDUKONTORIS, Tallinna t 1

Kõik fotokoolitused on TASUTA.

Fotopäev on saanud uue formaadi. Fotograafia on hetkel meie kõigi suurim hobi ja kirg – peamine on hetke ja emotsiooni tabamine.

Kell 11 avasõnad ja tutvustame tegevusi erinevates töötubades.

Tänapäevased digitaalsed fotoaparaadid võimaldavad palju enamat kui lihtne fotojäädvustus. Sageli on kasutusjuhendit lugedes keeruline mõista kõikide nuppude tähendusi ja funktsioone. Seepärast kasutavad paljud fotoharrastajad vaid väikest osa kaamera tegelikest võimalustest. Päeva lõpus toimub MinuPrint OÜ Timo Kannisto poolt trükitud seinapildi loosime kõigi fotopäeval osalejate vahel.

Kell 11.15 Ruumis ANKUR
tutvustab FOTOAKADEEMIA uut Nikon Z 50 kaamerat, sest seda üle mõistuse väikest kaamerat peab nägema. Kui sulle meeldib pildistada, blogida või reisida, siis ole kohal ja tutvu uue kaameraga. http://bit.ly/Nikon_Z-50

UUDIS! Kui tellid kaamera enne 7. novembrit 2019, kingib Nikon sulle FTZ adapteri, et saaksid Nikon F-bajonetiga objektiive kasutada enda uu Z 50 kaamera ees.

Lisaks toob Fotoakadeemia meeskond endaga kaasa 360-kraadi seikluskaamera ja Sa saad teada, kuidas 360 kaamera tegelikult muudab videote tegemise lihtsamaks.

Taaskord blogijad ja instagrammerid - olge kohal!

TASUTA TÖÖTOAD
Ruumis ANKUR
Kell 12.00–13.15
Pildistamisprotsess - nägemispsühholoogia fotograafidele
Fotograafiat õpetades püüab Aivar Pihelgas lisaks tehnilistele teadmistele edasi anda ka mõtteviisi. Fotograafia ei ole vaid fototehnika, see on võimalus väljendada oma emotsioone, enda maailmavaadet. Fotograafiasse tuleb suhtuda kirega, pildistades ei saa olla kunagi ükskõikne. Mõistmine algab sellest, kui ühel hetkel mõistate, et kaamera ei teinud pilti, vaid te ise pildistasite ja see on SINU looming. Kaamera on sulle vaid vahend, ei muud.

Kell 13.30–14.30 Vaikelufotograafia – toodete pildistamine
PRAKTILINE TÖÖTUBA
Huvilised ise pildistavad, sätivad tooteid ja valgust.
ISETEGEMISE RÕÕM!
Valmar Voolaid ja Lembit Michelson jagavad oma kogemusi toodete pildistamisel.
Räägivad ekspositsioonist, valgusest, säritusest ja nippidest, mida toodete pildistamisel vaja läheb. Fotograafid jagavad teadmisi ning nõkse, mis on aluseks õnnestunud kaadritele.

Kell 14.30–16.00 Hiilimisjaht
Kogenud loodusemees ja kõrgelt hinnatud fotograaf Urmas Tartes viib meid makromaailma. Käsitledes seda märksa laiemalt, alates filosoofilisest küsimusest, mis üldse on loodusfoto. Urmas Tartes võtab oma loengus kursuse teooria osa kokku ja kordab üle ka tähtsaimad fototehnilised tõed, mis esimestes loengutes õpitud, lisaks näitab põnevat pildiprogrammi.

Arne Aderi ja Urmas Tartesi poolt koostatud fotograafia õpiku "Loodusfoto lugu ja lumm" tutvustamine ja kohapeal soodne võimalus osta õpikut.

Kuressaare Kultuurikeskuses 2.11–30.11.2019 Eesti fotograafide näitused
¤ Reisifotod "Kuuba värvid" RaTe Stuudio Teet Raik
Mõeldes hingedepäevale
¤ "Elujõud kaduvikus" Ants ja Raigo Tõnisalu
¤ "Seinast seina" Jaan Pääsuke
Miks seinast seina? Fotod on graafilised, abstraktsed, lavastuslikud manipulatsioonid, kus on püütud tabada foto ja kunsti kokkupuutepunkte. Tööd on allkirjata, et jätta vaatajale õigus ise otsustada.


Toimumiskoht

Asukoht:
Kuressaare Edukontor
Tänav:
Tallinna 1
Postiindeks:
93819
Linn:
Kuressaare