Aktiivne Puhkus annab võimalused seikluseks, puhkuseks ja looduse nautimiseks. Need, kes armastavad aktiivset puhkust, Saaremaal igavust ei tunne: loodusmatkad, kalapüük, ratsutamine, surf ja sukeldumine – seda kõike pakub Saaremaa!

     

Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 19.04.2019 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!  

 

Matkamine

Saaremaa mitmekesine loodus pakub matkamiseks aasta läbi lõputult võimalusi. Retk loodusesse lubab sul minna eemale linnakärast, kogeda põnevaid seiklusi ja kauneid vaateid ning kohtuda loomade ja lindudega. Saaremaa loodust saad peale jalutuskäikude nautida ka jalgratta- või ratsamatkal.

 

Jalgsimatkad:

 

 

 

Geopeitus

Geopeitus on värskes õhus mängitav orienteerumismäng aardeotsimiseks, gepsimine aga orieteerumismäng, mis sobib meeskondlikuks nuputamiseks. Geopeitusest on välja kasvanud hulk mänge, kus lisaks GPS-iga orienteerumisele pead aarde leidmiseks lahendama nuputamisülesandeid. Eestlased on leiutanud gepsimise, kus on suur roll meeskonnatööl, looduse tundmisel, teadmistel ja nutikusel.

 

 

Jahiturism ja küttimine

Jahipidamine on alati populaarne olnud. Saaremaal on kütitavateks loomadeks enamasti metssiga, metskits ja põder. Väiksematest ulukitest on jaht lubatud kährikule, rebasele, koprale, mägrale ja nugistele. Populaarne on ka linnujaht, kus peamiselt kütitakse parte, hanesid ja kurvitsalisi.

Eestis reguleerivad jahipidamist jahiseadus ja jahieeskiri. Välismaalastele on jahipidamiseks Eestis vajalik koduriigi jahitunnistus, Euroopa Liidu relvapass ning Eestis välja antud välismaalase jahitunnistus. Nõuetekohased dokumendid aitavad jahituristidele vormistada korraldajad või Eesti Jahimeeste Selts. Vajadusel saab ka relva laenata kohalikelt jahimeestelt.

 

 

Fotojaht

Väga populaarne on Eestis viimasel ajal nn vereta jaht ehk fotojaht. Fotograafia on üks maailma populaarsemaid hobisid.Pildistamine on hea võimalus puhkuse jäädvustamiseks ning üllatavatest pildistamisvõimalustest meil juba puudust ei tule. Puutumata loodus ning haruldane taime- ja loomariik muudavad Saaremaa põnevaks sihtkohaks loodusfotograafide seas. Moodne arhitektuur, mis seisab kõrvuti keskaegsete hoonete ja nõukogude võimu mälestistega, pakub samuti huvitavaid võimalusi.

Vaata lisaks:

 

Golf

Mäng või paar golfirajal on suurepärane võimalus veeta oma hommikuid või pärastlõunaid vabas õhus. Suvisel ajal on golf kindlasti üks mõnusamatest ajaveetmisvõimalustest keset puhast loodust. Golfimängust on saanud tervele perekonnale mõnusat hasarti pakkuv spordiharrastus, kus koos saavad kehalist koordinatsiooni, keskendumist ja kannatlikust harjutada nii vanad kui ka noored.

 

 

Paintball

Paintball on adrenaliinirohke „ellujäämismäng“, mis kogub Eestis aina suuremat populaarsust. Lahingud toimuvad elutruude paintballi relvade ja värviga täidetud plastikkuulidega. Mängimise eelduseks on, et oled vähemalt 14aastane, jõuad joosta ning armastad actionit.

Ideaalsed mängukohad on mahajäetud hooned või metsaalused - aga ära unusta, et selleks pead maa- või kinnisvara omaniku luba küsima! Kõige parem on koha planeerimise osas (kui otsustate ametlikult mänguväljakult kaugemale minna) teenusepakkuja käest nõu küsida.