Maasilinna kindluse saatuse üle otsustamiseks moodustati ekpertgrupp, kes paari nädala jooksul hindab, kuidas ja kui palju säilinud linnusele katust peale panna.

Neljapäeval kindlust üle vaatamas käinud ekspertgruppi kuuluv muinsuskaitseameti peadirektor Anneli Randla ütles, et katus tuleb linnusele tingimata ühel või teisel moel peale panna. Randla sõnul pakuti välja erinevaid variante ning otsus tehakse paari nädala jooksul. Kõige tõenäolisem on, et katuse alla saab kogu linnus, kuid kõik sõltub projekti rahastamisest.

Maasilinna kindluse restaureerimise käigus on välja kaevatud suures osas säilinud esimene korrus ning värav, osaliselt on alles ka linnuse teine ja kolmas korrus. Seda on oluliselt rohkem, kui alguses arvati linnusest alles jäänud olevat.

Maasilinna kindluse restaureerimist alustati valla raha eest eelmise aasta lõpus.

Anneli Randla sõnul on Maasilinna kindlus muinsuskaitseinspektsiooni jaoks üks prioriteetsemaid restaureerimisobjekte Saaremaal.

Maasi ordulinnuse rajas 1345. aastal ordumeister Burchard von Dreileben asendamaks Jüriöö ülestõusus saarlaste hävitatud Pöide ordulinnust. Hiljem laiendas linnust Dreilebeni järglane Goswin von Herike. Maasilinna kindlus lasti 1576. aastal õhku.

MM/BNS
Meie Maa
04.05.2002