Väike kuurortlinn Kuressaare on toredaks reisisihiks kõigile. Saabujad leiavad siit eest väikelinna idülli, rohelise ja hoolitsetud miljöö. Turismilinna süda tuksub külastajate rütmis – pea iga ettevõtmine käib selle nimel, et Kuressaares aega veetvad inimesed tunneksid end siin hästi ja teretulnult.


AEG PERELE

Iseäranis sobilik on Kuressaare perepuhkuseks. Rahulik, puhas ja turvaline olustik pakub loomulikku olemist, jõudeaega argisest kiirustamisest ja meeldivaid hetki perekeskis. Majutuskohti leidub igale maitsele, kõik nad võimaldavad perele vajalikku privaatsust, samas saab tahtmise korral mugavalt uksest otse tänavale astuda ja linna avastama minna. Väikelinna plussiks on, et kõik huvipakkuv ja vajalik asub käe-jala juures. Nii on kõige otstarbekam ja meeldivam liikuda linnas jalutades, vahemaad ei ole pikad ning ka pere pisemad liikmed jaksavad igale poole minna omal jalal või vankris reisides. Uudistajaid ootavad rohked kohvikud ja kogu pere söögikohad ning sõbralik klienditeenindus ja lahked inimesed igal pool, kuhu ka ei satuta. Kuressaare on mõnus koht, kuhu end kogu perega ära unustada.

LAPSESÕBRALIK KURESSAARE

Väikesed külalised on Kuressaarde väga oodatud. Kuressaare on lastesõbralik linn. See tähendab linna, kus hoolitakse väikestest inimestest ja kus on soov kujundada ühiskonnas lapsesõbralikumat suhtumist. Meile on tähtis, et nii omadel kui võõrastel väikestel inimestel oleks siin rõõmus ja hea olla.
Rõõmsaid tegemisi leidub suvises Kuressaares pere noorematele ohtralt. Linnateatri lasteetendused, ooperipäevade lastegala ja põnevad merepäevad on vaid mõned suveüritustest. Aega meeldivalt veetma kutsuvad linna mänguplatsid ja turnimiskohad, kummibatuudid rannaalal jm. Sooja ja madala mereveega laste päris oma rannas, Titerannas, ootab atraktsioonidega mänguväljak, kus on nii ronimist, kiikumist kui liivas hullamist. Väikestele ajaloohuvilistele pakub oma keskaegse hinguse, suurtükkide ja vibutiiruga põnevust Kuressaare piiskopilinnus. Lossipargi tiigil võib aga sõita laheda vesijalgrattaga või proovida lootsikust aerutamist. Liikumisrõõmu saab terviseparkide lühimatka- ja jooksuradadelt ning jalgrattateelt, mis lookleb ümber linna ja viib tahtmise korral kaugemalegi.
Nii on Kuressaares iseäranis tore suvel, ent väikestel talvenautijatel on palju tegemist ka külmemal ajal. Lusti pakuvad valgustatud suusa- ja kelgurajad ning lossipargi muusika ja valgustusega liuväli, kus nii väiksed kui suured saavad kohapeal uiske laenutada. Ja loomulikult võimaldavad aastaringselt meeldivat ajaviidet Kuressaare spaad, kus veerõõme ja hoolitsusi võib nautida kogu pere.
Kuressaare on eriline paik. Looduslähedus, turvalisus, rahu ja isesoodu kulgev aeg kujundavad täiusliku perepuhkuse. Samas on olemas kõik tänapäevaseid mugavused. Lastega reisides pakub kindlustunnet ka teadmine, et ootamatuteks olukordadeks on käeulatuses arstiabi ja muud esmatarbeteenused.

Tere tulemast!