Saare Maakond on kõige saarelisem maakond Eestis, mille koosseisu kuulub Eesti suurim saar Saaremaa ning pea 500 väikesaart ja laidu. Saaremaa on Läänemere piirkonna kõige loomingulisem ja maagilisem saar, mida iseloomustab külalislahkus, turvalisus ja atraktiivne majanduskeskkond.
Saaremaa looduskaunid külad on peidus kiviaedade ja põlispuude vahel. Lisaks maalilistele asulatele ilmestavad maastikupilti pukktuulikud, kadakased karjamaad, rannaäärsed lautrikohad ning keskaegsed pühakojad. Külades elavad ja toimetavad inimesed, kes tunnevad rõõmu merest, tuulest ja päikesest, austavad ümbritsevat looduskeskkonda ning on alati avatud meeltega. Kareda väliskihi alla on enamasti peidus suur ja mõistev süda, mis avaneb neile, kes tunnevad austust siinsete elukommete ja pärandi vastu. Saarlane leiab ikka aega, et vesta mõni krutskiga lugu, mis paneb sind tundma, et oled sõprade ringis, kus sind alati oodatakse. Saaremaa suurimaks asustatud paigaks on Kuressaare, mis on tõusvas joones arenev kuurortlinn. Kuressaarest on aastatega kujunenud tõeline terviselinn, kus on palju investeeritud  terviserajatistesse, mida omakorda toetavad atraktiivsed ja kaasaegsed  veekeskused.  
Saaremaa on väärika minevikuga piirkond. Siin on aset leidnud värvikad ajaloosündmused ja elanud kanged saare inimesed. Muistsetest aegadest on kirja pandud põnevaid lugusid ja loodud hulgaliselt legende. Üheks kõige maagilisemaks kohaks on kindlasti Kaali meteoriidikraater, mida tuntakse juba Vana-Kreeka maadeuurija Pythease kirjeldusest, kui kohta, kuhu päike heidab magama. Lisaks hoiavad maakonna minevikku elus meie vanad kirikud, maalinnad, piiskopilinnus ja kivikalmed. Ajaloohuvilisel on, mille pärast siia tulla.
Saare maakond on loominguline ja pärimust väärtustav piirkond. Meie saartelt on võrsunud kirjanikke ja kunstnikke, kes oma loominguga on loonud meie saared suuremaks kui vahel tundub. Saartest ja merest on loodud kauneid laule, kirjutatud romaane ja jutustusi. Siinsel kadakasel ja kivisel maal on erilist vaimuväge, mis ärgitab loomeinimesi  
looma teoseid, milles on lennukust ja inimlähedust. Saartest õhkuvat vaimsust jätkub meile kõigile, kes usuvad saarte elujõusse. Meie maakond on ka rikas oma kultuuriürituste poolest. Kultuurikalendrisse mahuvad nii saarte inimeste poolt loodud pärimuskultuur, kui maailma džässi ja klassikalise muusika tähed.
Saarlaste toidulaud on läbi aegade olnud tagasihoidlik, kuid maitsetelt rikkalik, kus erilisel kohal on räim, must leib ja koduõlu. Just lihtsatest toorainetest kaetud toidulaud, millesse on vürtsina lisatud perenaise kätesoojus, on teinud saarlaste toidust tõelise elamuse. Tulge ning proovige meie koduseid maitseid ning saadud elamus toob teid ikka ja jälle siia tagasi.
Saare maakond on üks edumeelsemaid paiku Eestis, kus elavad  kenad inimesed, kes austavad ja hoiavad elus esivanemate traditsioone ja pärandit, mis meile on jäetud. Kuid samas oleme ka alati avatud uutele väljakutsetele, mis viib meie elu saartel edasi.
Tule kindlasti ja avasta meid, sest meil on veel palju põnevat ning  mitmeid hästi hoitud saladusi, mida hea meelega ja külalislahkelt jagame oma heade külastajatega.